İnegöl belediyesinden ücretsiz hes kodu anahtarlığı

İnegöl Belediyesi tarafından, 65 yaş ve üzeri vatandaşların HES Kodu sorgulamalarında rahat ve pratik bir şekilde kullanabilmeleri adına ücretsiz olarak HES Kodlu Anahtarlıklar dağıtmaya başladı.

Pandemi süreci ile birlikte hayatımıza giren HES Kodu, sosyal yaşamın pek çok alanında bulundurulması zorunlu bir bilgi haline geldi.  1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle başlayan kademeli normalleşme süreci ile birlikte de İnegöl  Belediyesi, 65 yaş ve üzeri vatandaşların HES Kodu sorgulamalarında daha rahat ve kullanışlı olması adına HES Kodlu anahtarlıklar hazırlayarak, talep eden vatandaşlara ücretsiz dağıtmaya başladı. Kişiye özel hazırlanacak olan HES Kodlu anahtarlıklarda kullanıcının ad-soyad bilgileri ile “süresiz” olarak tanımlanmış HES Kodları yer alacak.  Belediye Önünde kurulan stantta görevliler tarafından gelen vatandaşlara bilgileri doldurularak hes kodu olan anahtarlıklar hediye ediliyor. 

Yapılan uygulamayı yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban şunları söyledi. Hes kodu zorunlu olduğundan dolayı özellik 65 Yaş vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde bunları kullanması için böyle bir uygulama başlattık. Yapılan uygulamaya vatandaşlarımızda büyük ilgi gösterdi. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum diye konuştu. 

GÜNDEM 8.10.2021 13:29:00 0
 • BIST 100

  1.480%1,68
 • DOLAR

  9,6155% 1,21
 • EURO

  11,2278% 1,34
 • GRAM ALTIN

  552,90% 1,41
 • Ç. ALTIN

  912,285% 1,41

Bütün Şehir Seferber Oldu

CANAN KARATAY İNEGÖL'DE

DÜNYA SİRKE REKORU İNEGÖL'DEN ÇIKACAK

KANİ KUYUMCULUK 2. ŞUBESİNİ AÇTI

Şok yol kapandı

Bursa'nın haftalık vaka sayısı açıklandı

Bursa Valiliği'nden meteorolojik uyarı!

Benzine zam üstüne zam

İnançer, İnegöllülere Peygamber Efendimizin Aile Hayatını Anlattı

İnegöl Futbol Şölenine Ev Sahipliği Yaptı